PN tiskárna

Zpráva
Autor
simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tiskárna

#31 Příspěvek od simir » 11 pro 2016 23:08

Tak, povedlo se mi dostat opět do stavu před vyhořením. s čím bojuji nyní, je displej se čtečkou SD karet. Nejsem sto jej rozběhat. Už jsem prolezl kilometry diskuzí otestoval tuny FW a pořád nic :(. Mám tento avšak používám FW repetier. Merlina jsem zkusil jen trošku a musel bych to asi hodně překopávat a to se mi zatím nechce. Nicméně ani při pokusu s Merlinem displej nereagoval :(. Jen se rosvítí podsvícení a všechny pixely jsou tmavé. Ani tlačítko reset nereaguje :(. Mno uvidíme!

Nepřehlédněte! vývoj příměstského vozítka pro jednu osobu

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od simir » 12 pro 2016 11:49

HA! Heuréka!

aneb, když nevíš co s tím, zkus to v práci... Tam to bude fungovat :D. Takže displej běží, až ho připojim na tiskárnu, dám další zprávy...

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od newerMore » 12 pro 2016 15:50

Tyjo, gratuluju ;-) LCD displej jsem ještě nikdy neprogramoval ;-)
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od simir » 14 pro 2016 16:00

já taky ne :). Ale konečně jsem stáhnul správný konfigurák z netu :D

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od newerMore » 14 pro 2016 17:13

To zní nadějně :-) pořád držím palce ;-)
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od simir » 01 led 2017 21:44

Vážení přátelé, od prvního pokusu tisku bez použití PC Vás zdravím s Novoročním poselstvím.
Chtěl bych popřát Vám a všem co si myslíte, že si to zaslouží vše nejlepší v novém roce. Především pevné zdraví a alespoň trochu toho štěstíčka. Ostatní už záleží na Vás.
A abych dostál tématu, přidávam ještě fotečky ze zmiňovaného tisku. Ještě to bude potřeba dost ladit, ale určitě je to opět pokrok :).

Takže, první je celkový pohled na sestavičku:
20170101_211238.jpg
Druhý pak detail displeje:
20170101_211244.jpg
A konečně třetím je detail tisku:
20170101_213122.jpg
Tisk je trošku mimo, nějak se posouvají vrstvy, ale to bude asi problém v "nařezání" nodelu. Mno nic, to je dnes vše a jak píši výše, mějte dobré dny!

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od newerMore » 19 led 2017 17:22

S menším zpožděním reaguji a gratuluji k moc pěknému novoročnímu progressu ;-) Jsou pro ten displej i jiný programy než výpis těhle informací?
youtube?4qOvd1E_i7I

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od simir » 20 led 2017 14:32

pres displej se dá jednak zobrazit tato oznamovací tabulka a druhak provádět různá nastavení a podobně. Můžeš se stavit mrknout :).

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od simir » 01 úno 2017 11:08

No abyste si nemysleli, že se flákám, tak přikládám obrázky a info o dalším postupu.

Především jsem vyrobil papírový difuzor a osadil jej ventilátorkem. Tento pak slouží k ofuku vytištěného materiálu a měl by eliminovat nevzhledné úseky u malých dílu a také propady v místech, kde výtisk rychleji nabírá šířku (viz Yodovi naušnice). No abych to nezdržoval, vypadá takto: aha, tak nevypadá neboť:
Nemohu odeslat soubor na ./files/56_d3d8ba9000b8fcba30429ebbff3568a2
tak třeba příště...

No a pro úplnost uvedu co nás ještě čeká:
Především bych chtěl odizolovat spodní stranu vyhřívací destičky od čehož si slibuji rychlejší ohřev (nyní na 65°C cca 10 - 15 min). V doporučeních je pak pro tisk ABS dokonce uvedena hodnota přes 100°C, což si myslím, že stávající destička nedá. Problémy to dělá v přilnavosti tištěného materiálu, který potom nechce držet a naposled se mi odlepil u třetí vrstvy, což je nemilé. Prozatím to řeším nástřikem laku na vlasy, ale nemám 100% úspěšnost. Ještě chci vyzkoušet nějaké pásky, které by to měli žešit též. Avšak u některých se stává, že menší díly nejdou odlepit.

Pro další iteraci tedy přemýšlím o destičce vlastní konstrukce, která by hlavně umožňovala rychlejší ohřev na požadovanou teplotu a také by mohla být větší. Avšak počítám, že taková destička by spolikala více energie a poté by mohl být nyní používaný zdroj 12V z PC jako nedostatečný. Ale toto by bylo vhodné asi trochu propočíst.

No to je pro dnešk vše a mějte se!

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

Stávající tiskárna

#40 Příspěvek od simir » 20 bře 2017 21:50

No a jelikož se nám tu otevřelo 3D tiskové okénko, budu pokračovat tu. Po delší odmlce se tedy opět hlásím s novinkami:

O tom, že difuzor byl relativně na prd a raději jsem ho demontovel se ani nebudu rozepisovat a skočím rovnou k úspěchům!

Především jsem po odizolování destičky zjistil, že se sice na teplotu 100°C dostanu, avšak za nesmyslný čas (cca 30minut). Teploty nad 100°C pak bylo dosáhnout (s překrytím plochy) a nedejbože zachovat spíše utopistické. Původněplánované řešení s destičkou vlastní konstrukce naštěstí vzalo za své po návštěvě Zákupského blešáku, kde jsem pořídit oldskůlový zdroj pro ntb s enormním výkonem. Při napětí 19,9V je pak tento zdroj původní destičku schopen rozehřát na 120°C (!) za bratru 7 minut a limit to určitě není. Tím se pak většina tisku zkracuje o 23 minut :).

Další tentokrát nepěkná věc jenž mě na cestě 3d tiskovým vesmírem potkala, bylo zaseknutí (přilepení) filamentu v hotendu. Ukázalo se, že použitý hotend, zvaný hybridní, obsahuje v sobě PTFE (něco jako "teflon") hadičku, jenž ovšem při teplotách tisku ABS dostávala se na hranici (evidentně spíše za) své teplotní odolnosti (používá se spíše pro PLA). Proto jsem jej rozebral a provedl menší úpravu, se kterou mohu (doufám) tisknout nerušeně dál. Zabralo to sice týden a pár korun, ale zase jsem doobjednal další věci na zkoušení.

Z objednaných bych uvedl především trysky všech průměrů, jmenovitě 0,2; 0,3; 0,4; 0,5 a 1mm. Ta poslední by mohla urychlit tisk větších a designově nenáročných projektů jako je třeba krabička pro tiskové Arduino.

To by bylo vše k dosaženému a nyní trochu plánování.

První věcí, kterou se chystám namalovat a vytisknout, bude držáček pro úchylkoměr, díky kterému půjde přidělat vedle extrudéru. Od tohoto si slibuji srovnání tiskové plochy do roviny v rámci setin milimetru. Nyní je plocha nerovná, tedy v předu nadzdvihnutá a tisk rozsáhlejších dílů je proto nemožný.
V dalším kroku, pokud tedy materiál dovolí, bych vytisknul krabičku pro Arduino a tiskárna by pak byla "hotová". Ale jen částečně, protože chybí další krabička na ovládání s displejem. To na sebe ale jistě nenechá dlouho čekat. K tomu bude ovšem nutné dokoupit tiskový materiál.

No a to je pro dnešek asi všechno a příště třeba budou i nějaké obrázky!

Odpovědět