PN tiskárna

Zpráva
Autor
simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tiskárna

#11 Příspěvek od simir » 11 srp 2016 10:52

Hej! ve spolek,

tak za a) v dilne není, nikdy nebyla a asi ještě chvíli nebude
a za b) jak už napovídá a), fotka není z dílny!

A když už sem píší, tak se ještě zmíním o úspěšně proběhlém shánění chybějících dílů, kdy dnes jsem dosehnal (koupil) chybějící termistor pro vytápěnou podložku. Teď to všechno poskládám, popájím a popřidělám a uvidíme, co se bude dít. Zatím tedy nemám větráček pro chlazení vytištěného materiálu, ale jelikož zatím nemám tiskovej drát, tak to asi nevadí :).

Tak zatím Simír.

Nepřehlédněte! vývoj příměstského vozítka pro jednu osobu

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od simir » 22 srp 2016 16:49

Včera se mi opět povedlo trošku zapracovat na tiskárně, ale žádný velký úspěch to nebyl. Předně "překvapivé" zjištění, že "můj" laboratorní zdroj není dostačující, by ještě takový provar nebyl. Avšak zřejmě se ukázala slabina Číňanovo komponent, neboť použité Arduino Mega zlobí. Po dvou úspěšných nahrání FW, který ještě nebyl úplně odladěný, se mi již další, více odladěný nepodařilo nahrát. Číňan si postavil hlavu a nyní nevím, co s ním.
Jinak jsem odzkoušel pohyby po všech osách a vytápění extrudéru. Už tady a potom i při vytápění podložky jsem narazil na onu zdrojovou nedostatečnost. Počítám však, že zdroj z PC tímto trpět nebude.
Horší bude však ona bitva s Číňanem, kdybyste měl někdo nějakou zkušenost, dejte prosím vědět.
Na závěr si dovolím ještě jednu fotečku:
20160821_110238.jpg

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

lyn_x
nebeský/á

#13 Příspěvek od lyn_x » 28 srp 2016 11:56

Ola ola. Zkoušels loadnout předchozí verzi?
Jaké jsou specifikace vytápění extruderu a podložky?

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od simir » 29 srp 2016 11:24

Zkoušel jsem loadnout všechny verze v různých hvězdných konstelacích a možnostech, které jsem jen v koutku mysli zahlédl. Nakonec se to povedlo, když jsem kolegovi v práci ukazoval jak to nejde :D.
Zdroj by měl stačit 12V 15A a už jej mám přichystaný... Teď jen najít zase trochu toho času.

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od simir » 31 srp 2016 13:33

A nyní se s Vámi podělím o další úspěch.
Samozřejmě po nahrání v práci se již žádné další nepovedlo a tak jsem se, již po několikáté, jal přeinstalit Arduino SW. A hle na internetě jsem našel novou distribuci. A ta již šlape bez problémů. Takže nahrávání FW je nyní 100%ní. Také jsem odzkoušel PC zdroj pro napájení a je také krásně funkční. Dokonce se mi podařilo vytlačit trochu toho ABS a při vytahování zbytku drátu z extrudéru jsem vytvořil minimálně mikrovlákno! No tolik k úspěchům :).
To co se nepovedlo je správná konfigurace, v pohybu se mi nedaří nastavit osu Z, ať jí dám jakýkoli parametr krok/mm jezdí pořád stejně blbě. Ale to už se určitě podá ...

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od simir » 03 zář 2016 13:51

Heuréka!
Pro ty z Vás co se chystají stavět a hlavně konfigurovat 3D tiskárnu na Arduinu Mega a asi nejen na něm mám jeden poznatek: pokud si necháte zapnutou funkci EPROM, což je mimochodem na jednu stranu i fajn, pozor na to, že hodnoty uložené v ní se při dalším přehrání FW neupraví a zůstanou původní!!! Pak můžete jak kokoti zadávat do konfiguráku co chcete a on si stejně stáhne hodnoty uložené v EPROM :D.

Pro méně bystré jsem odladil problémy s osou Z a do budoucna i všechny další podobně vzniklé...

Takže nyní mi zbývá připevnit vytápěnou podložku a "učesat" kabeláž. Pak již snad přijdou na řadu první pokusy o tisk.
Ačkoli první, sice bez drátu, již úspěšně proběhl.

Ještě tedy zbývá rozběhat displej a tisk z SD karty, ale to asi nechám až po odladění tisku z PC. No za chvíli mi bude líto, že se s ní musím rozloučit :D, ale třeba se s týpkem dohodnu, že mi ji nechá za rozběhání ostatních dvou co montuje :).

To je vše ze světa 3D tisku a čau!

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od agemoo » 12 zář 2016 09:12

no hezkypekne. Matne se mi vybavuje rozdeleni pameti E/Prom a jejich zakladnich vlastnosti...ale to uz znas:) A jaekj je další (aktualni) stav?
SEM SE DA VLOZIT JAKEJKOLIV TEXT NEBO ODKAZ, KTERYM CHCETE SPAMOVAT VSECHNY A VSUDE KDE BUDETE NECO PSAT. JE TO DOBRE, ZE?:)
SAVE THE PLANET - KILL YOURSELF

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od simir » 12 zář 2016 16:36

Aktuálně jsem připevnil vypékací destičku a zkoušel jsem ji seštelovat pomocí úchylkoměru. Nestihl jsem úplně vše a bylo by lepší připevnit hodinky k pojezdu s tiskovou hlavou, ale vypadá to dobře. V každém případě, se malými krůčky blížím k doufám úspěšnému a hlavně kvalitnímu tisku. Za chvíli budu potřebovat sehnat nějaký tiskový drát, ale zkusím si půjčit u kolegy.

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od simir » 28 říj 2016 15:17

Tak dnešní testování začalo velmi nemile :(. Vyhořel mi na arduinu 5V stabilizator. Nevíte někdo čím to může být? Arduino je připojené 1. přes USB k PC kde záskává 5V a 2. přes "3D tiskárna shield" k 12V napájení. Nejprve jsem to připojil k PC a pak ke zdroji. Dělal jsem to již spoustukrát ve spoustě konfigurací, tak nevím, kde se dnes stala chyba. V každém případě, samotné arduino běží, avšak s shieldem nikoli :(.
Otázka zní: můžu místo vyhořelého regulátoru, jenž je SMD, použít normální? Či je lepší SMDitost zachovat?

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od newerMore » 29 říj 2016 20:53

simir: To je nemilé. Přes USB se to imho určitě nespálilo, spíš přes ten shield (a to doufej, že odešel jen ten stabilizátor), ale stejně by se to nemělo dít. Jaký shield máš? Mega Pololu? Co jsem četl tak spíš lidem hořely ty Pololu drivery a poprvé čtu, že shořelo něco na Arduino boardu, to totiž nemá skoro žádnou spotřebu. Určitě ten stabilizátor můžeš vyměnit za jakejkoli, netřeba se nutně držet SMD a bude se ti to i líp pájet a následně měřit, že to funguje jak má.
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

Odpovědět