PN tiskárna

Zpráva
Autor
simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tiskárna

#21 Příspěvek od simir » 30 říj 2016 21:00

JOJO, napájel jsem normální a zdá se, že arduino jsem nepokurvil :). Jinak jsem našel na českém internetu jednoho týpka (ač Slováka), jemuž to samé stalo se! Psal jsem mu jak to vyřešil a prý našel na shieldu nějaký most navíc co to způsoboval a po odstranění OK. Já jsem prolezl obě desky lupou a nic neobjevil :(. Avšak s větším regulátorem je více času než shoří a proto jsem mohl zjistit více. Samotný shield problémy nedělá, ale když nasadím driver, tak to začne hřát. Vyzkoušel jsem více driverů ve více portech a rozdíl je jen v rychlosti zahřátí. Bohužel dál jsem se nedostal a momentálně nevím co s tím :(. Každopádně Čínské tišŤáky NIKDY VÍCE!!!!!. AŤ SI TO STRČEJ DO .....! ČUpkY

Nepřehlédněte! vývoj příměstského vozítka pro jednu osobu

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od newerMore » 01 lis 2016 23:37

simir> A co se hřeje? Jen ty drivery nebo i ten stabilizátor víc než na tom udržíš prst? Máš na driverech chladiče? A máš chladič i na stabilizátoru? Tam ti asi chybí při těchle odběrech proudu.

Na ukázku jeden slušně naddimenzovanej 8-) A možná bych šel do samostatného stabilizátoru na každý driver. Jakmile každej driver začne brát 1-2A tak to ty maličký stabilizátory nemůžou imho zvládnout ani s chladičem...

Obrázek
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od simir » 02 lis 2016 08:42

Drivery jsou OK, hřeje se stabilizátor. Chladič bude spíš řešení následků, ja bych raději příčinu. Jelikož jsem tiskárnu provozoval s původním SMD stabilizátorem a žil, tak počítám, že chyba bude jinde. No přemýšlím, že si ten shield "postavim" sám. Ono tam zas tolik součástek není akorát to dost nabourává hraní si s tiskárnou :(. Když už je pořádná mechanika, tak zas seleže elektro ... asi mě bůch 3d tisku nemá rád! Že bych mu obětoval málo filamentu?

JEdiný, co mě ještě napadá je, že bych ho nenapájel úplně správně. Nenašel jsem přesně pinout od toho typu co vyhořel, navíc ohořela i nějaká písmenka :). A měl 3 nožičky a plíšek na hlavičce. A nevím, jestli těch stabilizovaných 5V mělo být jen na nožičce, nebo i na hlavičce a dal jsem to na obě. Protože jsem našel datasheety od podobných a měli to tak i tak... No ještě zkusím pohledat.

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od simir » 02 lis 2016 11:23

Tak ještě zkusim nechat těch 5V jenom na nožičce...

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od newerMore » 03 lis 2016 14:23

Takhle se to blbě ladí, máš nějaká elektroschémata? Nebo jaký máš PŘESNĚ ten shield (takže jestli RAMPS tak i jakou verzi)?
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od newerMore » 03 lis 2016 14:41

Tak už jsem to deteknul z tvý srpnový fotky 3D tiskárny, takže máš fakt tu poslední stabilní verzi RAMPS 1.4 (starší verze mají jinak rozmístěné některé součástky). Bezva ;) A jaký máš k tomu Arduino? ATmega328 jak jsme se bavili v RAMPS 1.4?
youtube?4qOvd1E_i7I

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od simir » 04 lis 2016 11:10

Jojo je to mega, nějaká čína, takže přesně ti nepovím. Můžu to vyfotit a hodit sem...

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od newerMore » 04 lis 2016 16:46

Mělo by to na něm být napsané, ale klidně házej fotku ;-)
youtube?4qOvd1E_i7I

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od simir » 22 lis 2016 09:54

Ahoj ve spolek, tak jsem si objednal nové arduino mega i nový Ramps. Dnes by vše mělo dorazit, tak snad se brzy dostanu k opravě. Také jsem přikoupil (doprava zdarma :D) jedno Uno s tím velkým čipem (mám všechna jen s malým). Tím by mělo být jednodušší implementace samotných čipů do zařízení bez nutnosti blokovat celé arduino. No to je ale kapku OT. Takže držte palce a snad již brzy budeme tisknout.

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od newerMore » 26 lis 2016 14:01

Klidně házej odkazy z e-shopu, sem nebo do Trella, ať se z toho dá na jedno místo sepsat nějaká kompletní struktura té tiskárny, jinak se v tom "Uno s velkým čipem" těžko orientuje 8-)
youtube?4qOvd1E_i7I

Odpovědět