Abbé Émile Warré: L' Apiculture Pour Tous

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lyn_x
nebeský/á
Příspěvky: 715
Registrován: 19 čer 2008 18:37
Bydliště: La Ter'

Abbé Émile Warré: L' Apiculture Pour Tous

#1 Příspěvek od lyn_x » 06 bře 2013 10:39

Abbé Émile Warré: L' Apiculture Pour Tous / Včelaření pro každého

Nedávno jsem na internetu objevil "nový" úlový systém "warré", který klade do popředí jednoduchost a nízkou cenu úlu. Razignuje na mnohé konstrukční detaily, které jsou dnes považovány za samozřejmost, ale které také často značně zvyšují technologickou náročnost výroby včelího obydlí. Přikladem jsou například obdélníkové vyměnitelné rámky, dodržování tzv. včelí mezery* aj.

Od jeho autora pochází také výše zmíněná kniha, která vypadá na první pohled zajímavě, i když ucelenou recenzi zatím podat nemohu.. :)

Přikládám odkaz na zdroj: http://warre.biobees.com/

a v příloze PDF v angličtině


*včelí mezera - Pokud je mezi součástmi úlu, například mezi bokem rámku a stěnou úlu mezera zhruba o velikosti včely, asi 6-9mm, včely tento prostor ponechají prázdný. Pokud je štěrbina menší, včely ji zatmelí propolisem a znemožní vyjmutí rámku. Pokud je větší, včely prostor využijí pro stavbu voskového díla a opět znemožní či zkomplikují vyjmutí rámku.
Objev včelí mezery je často připisován reverendu Lorenzu Lorrainemu Langstrothovi, ovšem ve skutečnosti byla tato skutečnost v Evropě využívána již před ním.
Přílohy
beekeeping_for_all.pdf
(8.45 MiB) Staženo 97 xOdpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host