Houby - dar přírody.

Odpovědět
Zpráva
Autor
simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

Houby - dar přírody.

#1 Příspěvek od simir » 21 zář 2015 10:43

Dne 20.9.2015 jsme (se Sofinkou) podnikly loupežnou výpravu na pozemku. Našim cílem byly hlavně plodnice hub. Výprava byla celkem úspěšná a proto jsem se rozhodl podat svědectví pro další podobně smýšlející (tím nemyslím drancovače, leč houbožrouty!).

Výsledky jsou následující, skoro na celém území náletů je hojnost hub (odhaduji 4-8 druhů), bohužel většinu jsme neidentifikovali (to nebyl cíl naší expedice) a tak jsem do mapy zanesl pouze naleziště kozáků březových. Ani množství nebylo malé a celkem jsme našli přes 20 kozáků. Někteří byli již přestárlí, ale i tak byla nadílka pěkná.

Zde přikládám mapu s výskytem kozáků:
lindava_houby.JPG
lokalizace naleziště
Zde pak na ukázku pár úlovků:
nadilka.jpg
malá ukázka
Další expedice by se mohla zaměřit na identifikaci ostatních druhů hub.
Po té by se mohli houby stát slušným zdrojem potravy pro obyvatele.

Nepřehlédněte! vývoj příměstského vozítka pro jednu osobu

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

lyn_x
nebeský/á

Re: Hpuby - dar přírody.

#2 Příspěvek od lyn_x » 21 zář 2015 15:35

Heezkyy :)) O kozácích víme, ale takovouhle pěknou nadílku jsme neposbírali. Teda, ne že bychom se snažili.
Vypadá to, že tam bude taky řada různých holuběnek. Asi zkusím něco posbírat a odnést k identifikaci k dědovi. :)
Teoreticky by měl být možný výskyt ještě křemenáčů osikových, ale zatím nebyly pozorovány.

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od agemoo » 22 zář 2015 17:29

pokud jde o teorii, tak bych tam cekal i klouzky, bedly, a hlavne tuny lisohlavek!!
asi taky zajedu na kontrolu :)
SEM SE DA VLOZIT JAKEJKOLIV TEXT NEBO ODKAZ, KTERYM CHCETE SPAMOVAT VSECHNY A VSUDE KDE BUDETE NECO PSAT. JE TO DOBRE, ZE?:)
SAVE THE PLANET - KILL YOURSELF

lyn_x
nebeský/á

#4 Příspěvek od lyn_x » 22 zář 2015 20:19

Bedly možná, ale klouzci prej v jehličnatejch lesích. Možná místy zanedlouho, jestli roste pod vejmutovkou. Jestli ne, tak za delší nedlouho.
Na lysohlávky jsem zvědavej. :)

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od simir » 24 zář 2015 08:39

Houbám ZDAR (3x)!!!

V úterý jsem se cestou z práce opět stavil na Lindavském velkonalezišti a výsledek byl ještě lepší než minule a to výratně :). Úspěch přisuzuji hlavně tomu, že nepršelo a měl jsem možnost prolézt všechny nálety. Proto bych rořšířil místa nálezu kozáků o nálet na svahu k vesnici a les nad stanem. Lokace k vesnici je však velmi exponovaná k místnímu sídlišti a proto se obávám invaze MDO. Také jsem prolezl osiky a v křemenáče moc nevěřím. I tak se mi podařilo nalézt další dva druhy jedlých hub (babku a jakousi jinou hřibovitou). Také bych rozšířil dohad druhové rozmanitosti na 20 druhů...
Zde přikládám jednu fotečku (papír v horním prostoru má delší rozměr 210mm :):
20150922_170217.jpg
Dalším objevem byla v severní části východní hranice jedna líná kobra:
kobra.jpg
Tak se mějte a čau!
Nepřehlédněte! vývoj příměstského vozítka pro jednu osobu

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

Re: Houby - dar přírody.

#6 Příspěvek od newerMore » 14 zář 2017 08:50

Tyjo, dobrý úlovky ;-)
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

Odpovědět