Lov

Zpráva
Autor
lyn_x
nebeský/á

Re: Lov

#21 Příspěvek od lyn_x » 31 srp 2011 16:43

to si musíš nabít dopředu, ne až když vidíš laň :D
jsou i zadem ládovaný patronama bez roznětky, kterou si tam zasuneš .. to už je skoro jako normální kulovnice.

btw. proč kladkovej?
btw. a co včelí jed? :)))

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od agemoo » 01 zář 2011 09:27

vceli jed....jakoze by se zviratko nafouklo do balonu, nez ke me dobehne?:))
kladkovej rpoto, ze nejsem Rambo:) asi jsi uz strilel z klasickyho luku, tak predpokladam ze vis, jak narocny je udrzet napnutej luk a mirit vic jak par vterin....a kdyz jsi nucenej mirit treba desitky vterin, nebo cihat minuty, tak to proste neudrzis nebo se rozklepes jak osika a nic netrefis....kdezto s kladkovym to natahnes (na silu kterou bys normalne rukou ani neudrzel dlouhodobejs), ono se to zaaretuje a ty pak drzis tetivu v podstate pulkou jednoho prstu a mas ji jen jako spoust....zbytek ty napruzeny sily ti drzej ty kladky...a da se mirit treba pet minut, resp tak dlouho dokud v ty levacce ten luk udrzis. Navic maj udajne plynulejsi chod, resp start tetivy

a ad ty perkuse...temer jiste je to zkomolenej postoj zkusenostma, ale ja je proste nejak nemusim:) se mi pokazdy vybavi jak to tam cidej, ladujou, temujou, ladujou, temujou PRASK, cidej, ladujou.......:)))

lyn_x
nebeský/á

#23 Příspěvek od lyn_x » 01 zář 2011 12:28

vceli jed....jakoze by se zviratko nafouklo do balonu, nez ke me dobehne?:))
.. no to bys právě měl zjistit jestli chceš vyvíjet jedy :) ... ale podle mě když dostane srna ekvivalent tisíce žihadel do krevního řečistě (0.2-0.5g jedu), tak je na místě mrtvá (i včelař může ztratit vědomí po bodnutí jednou včelou do žíly)

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od agemoo » 01 zář 2011 14:34

aha....to je husty. otazka jestli trefis rozumnou zilu a hlavne jak budes extrahovat tisic vcelych zihadel:)) to uz mi ty hadi a zabicky prijdou jednodussi...kdyz to vezmu uuplne nejjednodussejs, tak chytit zmiji neni tak tezky, vytahnout z ni jed neni tak riskantni (jakoze prehmat nejspis prezijes:), a pritom je ucinnej taky pomerne dost rychle...a dokonce se myslim muze pak to maso bez obav jist......ale jo, urcite by to chtelo hlubsi studium.

lyn_x
nebeský/á

#25 Příspěvek od lyn_x » 01 zář 2011 19:46

"Rozumnou" žílu podle mě trefíš vždycky .. ona ta včela bodá do kůže, do hloubky max 3mm, a i tak je 500-1000 žihadel pro člověka smrtelných, kuší zpravidla budeš mířit na srdce, a i když se netrefíš, tak ten jed dostaneš oproti včele hodně hluboko a poškodíš při tom hromadu žilek. Ale nevím, ještě jsem neslyšel, že by se včelí jed pro tyhle účely používal, třeba to bude mít nějakej důvod. Ale mohla by jím být složitost získávání jedu - v minulosti. Dnes je technika získávání jedu docela dobře zvládnutá, jed se používá ve farmacii. Z jednoho včelstva se dá za sezónu získat cca 5 gramů jedu (teď si nejsem jistý jestli ne dokonce 5 gramů sušiny). A je to určitě bezpečnější než hrát si se zmijema. :)
Poživatelnost se ovšem musí vyzkoušet... :D

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od agemoo » 02 zář 2011 08:55

tak zacni extrahovat;) ja zatim upletu luk:) btw abys nemel jed z celyho vcelstva na jednoho a pul kodiaka:)

Odpovědět