Technika

Permakulturní pěstování zemědělských plodin a chov milovaných zvířat
Odpovědět

Jste pro používání techniky?

NE!!!
0
Žádná hlasování
Jen nezbytné minimum.
0
Žádná hlasování
Ano.
2
67%
Určitě, bez techniky to nejde.
1
33%

Celkem hlasů: 3

Zpráva
Autor
simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

Technika

#1 Příspěvek od simir » 18 srp 2009 19:11

Zdravím všechny.

Byl bych rád, aby všichni nejen odhlasovali v anketě, ale také napsali několik slov jak si to osobně představují.

Děkuji a přeji hezký den.

Nepřehlédněte! vývoj příměstského vozítka pro jednu osobu

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika

#2 Příspěvek od newerMore » 16 úno 2010 21:02

Hlasoval jsem již před více než rokem a stále jsem jediný, kdo hlasoval :-) Tak tedy, jak si to představuji...

Ráno mě vzbudí kohoutí zakokrhání abych si z domácí pekárny vzal chléb, který přes noc upekla z čerstvé mouky, kterou nadrtil elektronický mlýnek na mouku. To poběží na elektřinu, kterou do sítě dodá série generátorů podle toho jaký druh energie bude k dispozici. Sensor ve dveřích kurníku otevře dvířka aby mohli slepičky v klidu vyjít ven a automatický podavač jim vysype zrní až pod zobák. Do emailu mi přijde denní report s upozorněním na blížící se nedostatky ;-) Když tedy pár dnů nevstanu ráno abych nakrmil zvířatka, nikdo neumře hlady...

Zní to absurdně? Bohužel jak kolem sebe vidím, tak pro většinu lidí ano... zní jim to absurdně, nepřirozeně, až znudeně a jako by oni měli být těmi roboty... Osobně mám dojem, že to tak zní právě většině lidí zděšených ze současného vývoje techniky, neboť se bojí, že jejich "práci" dokáže nahradit jednoduchý počítačový program... Pro vesmírnou loď jsou však takové systémy otázkou přežití posádky a spoléhat se na fyzikální zákony se vyplatilo i v dávnověku, do kterého nemusím zahrnovat ani bájné vyspělé civilizace, které např. vytvářeli monumentální stavby (a jen novověký člověk nenajde jiný způsob než tahat tunové kvádry rukama tisíců otroků, protože má stále středověké myšlení).

Technikou pro mě je dřevěná motyka coby nalezená větev v lese (i ona byla vytvořena stromem za pomoci vody a sluneční energie) stejně tak jako vrbové proutky ručně zapletené do formy aby po několika letech vydaly patřičný tvar stejně tak jako kovová motyka vykovaná kovářem a úplně stejně tak motyka vyrobená programem v CNC stroji, do kterého robotická ruka strčila tyč. Jak ji udělat záleží na člověku, který ji chce vyrábět a používat... Výsledný efekt je totiž skoro stejný s tím rozdílem, že do lesa musí dotyčný běhat pokaždé když ji zlomí a vzhledem k tvrdosti dřeva to bude poměrně často, na první vrbovou motyku si počká spoustu let a tvrdostí to nebude o moc lepší, na ukování potřebuje další nářadí a více času než běhání po lese ale výsledek bude pravděpodobně nejefektivnější a nakonec vyrábět motyky stisknutím klávesy vyžaduje mnohonásobně víc času na realizaci takového systému což se vyplatí až když je potřeba dělat podstatně náročnější a přesnější nářadí.

To co považuji za zásadní je co nejjednodušší pořešení všeho, tak aby se člověk NEMUSEL věnovat něčemu, co dělat nemusí, a MOHL dělat to co chce. Zkrátka věřím, že lidé, za které myje nádobí myčka a pere pračka, budou sedět na zadku u televize, která se bude snažit je v jejich nudném životě bavit jen proto, že si svého volného času neváží a už ani neví co s ním a ne proto, že za ně všechno udělají "nějací" domácí roboti. Lidé si nakonec těchto služebníků ani neváží, přesto že jim zjednodušují život a dávají jim čas na něco jiného. Místo toho je považují za nutné zlo - podobně jako otroky - s nimiž se rozčilují jakmile neposlouchají špatné příkazy a jsou záměrně vyráběni s chybami, aby s nimi lidé nebyli spokojeni, vyhazovali je bez recyklace a pořizovali si nové služebníky z dalších drahých kovů jakmile odpadne plastové tlačítko.

Na druhou stranu je mi jasné, že nezačnem na lodi Enterprise ale spíše na zelené louce, takže technika by měla v první řadě pomáhat lidem zajistit celoroční provoz vesničky a postupná automatizace bude probíhat tam, kde to bude nejvíc potřeba.
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od newerMore » 29 čer 2010 22:41

Tak to zas vypadá, že mým hlasem a příspěvkem to už byli všichni :geek:

Tyhle malinke kombajny se mi libi vic a byli by praktictejsi nez ty ohromne pouzivane na nedohledne lany poli... Ale zda se, ze se vyskytuji jen v Asii kde ma pestovani ryze jeste nejakou svoji kulturu a je v zajmu beznych lidi...

youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

simir
konstruktér
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od simir » 01 črc 2010 15:23

soused má malej na obilí... nevěš hlavu
Nepřehlédněte! vývoj příměstského vozítka pro jednu osobu

Před napsáním odpovědi si prosím důkladně přečtěte dané téma. A pro jistotu ještě jednou mezi napsáním a odesláním!

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od newerMore » 01 črc 2010 23:44

2simir> jen na obili nebo treba i na proso?

... a mimochodem mel bys taky hlasovat, kdyz uz jsi to tema zalozil ;) ja porad vidim jedinej hlas...
youtube?4qOvd1E_i7I

Odpovědět