Kolik horké vody spotřebujete?

Hospodaření s vodou

Kolik horké vody denně potřebujete?

5-10 litrů
0
Žádná hlasování
10-20 litrů
0
Žádná hlasování
20-40 litrů
2
40%
40-60 litrů
2
40%
60-80 litrů
1
20%
více než 80 litrů
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 5

Zpráva
Autor
lyn_x
nebeský/á

Re: Kolik horké vody spotřebujete?

#11 Příspěvek od lyn_x » 30 lis 2008 18:24

Ok, beru tě za slovo ;-)))
Jen jsem zvědav, zda přesvědčíme ostatní :)

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od newerMore » 30 lis 2008 18:45

Myslím, že časem si zvyknou :-) Zpočátku je určitě lepší vycházet z našeho zaběhnutého pohodlí, takže je dobře, že se to tu řeší jako aktuální spotřeba vody za života v konzumní společnosti :) Dnes mrknu na ten vodoměr až se půjdu koupat. Jinak je v mém případě každé pravidlo spíš nefunkční. Když jsem v Praze, tak se v průměru koupu jednou za dva dny, někdy za tři, málokdy se stane že se koupu v teplé vodě denně a naprosto vyjímečně v depresích se musím do vany naložit i dvakrát za den. Vyjímkou bylo bydlení v čajovně, kde jsem se koupal denně, protože jsme si udělali příjemnou koupelnu a bylo to nejlepší místo k relaxování. Když jsem zase bydlel u Razi, tak jsem se většinou každý den opláchl u umyvadla a koupal se skoro jen jednou za týden, protože jsem byl stále doma a skoro nic jsem nedělal a ani se nepotil. To jsem si pak týdně napustil plnou vanu spíš kvůli relaxaci a pěkně se čvachtal :-) Když jsem byl o těhlé prázdninách na měsíc u tety v Aši, tak jsem se zas koupal denně s minimální spotřebou teplé vody a někdy na mě ani žádná nezbyla, tak jsem se myl ve studené a přišlo mi to super, přesto že v Praze se ve studené nikdy nevykoupu :-) Zkrátka hodně záleží na prostředí a okolnostech. Podle toho co člověk dělá, jak se cítí a jak moc se špiní a potí atd. Nikdy ale člověk neví, kdy potřebuje teplou koupel k odpočinutí a zrelaxování, tak je asi dobré s tím počítat denně, i když v průměru to nakonec bude méně. Nebo vy se nekoupete podle nálady? :-D
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od newerMore » 30 lis 2008 21:42

Tak jsem si umyl vlásky, umyl své obtloustlé tělo a během půl hodiny při své pražské spotřebě protočil 57 litrů teplé vody. A odhlasoval jsem :) Myslím, že by mi v klidu stačila i polovina objemu, a vpodstatě je to spotřeba za dva dny, ale když už tu chceme řešit spotřebu, tak jsem pro naddimenzovaná řešení. Šetřit se dá vždy :-) Nicméně tohle téma mě trochu podnítilo přemýšlet nad spotřebou vody, zkusím to nějakou dobu monitorovat a jsem zvědav, jestli se to nějak projeví i při žití v Praze.
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od agemoo » 02 pro 2008 13:31

OffTopic, presunuto vedle, nelze smazat
Naposledy upravil(a) agemoo dne 03 pro 2008 12:44, celkem upraveno 1 x.
SEM SE DA VLOZIT JAKEJKOLIV TEXT NEBO ODKAZ, KTERYM CHCETE SPAMOVAT VSECHNY A VSUDE KDE BUDETE NECO PSAT. JE TO DOBRE, ZE?:)
SAVE THE PLANET - KILL YOURSELF

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od newerMore » 02 pro 2008 21:20

precti si alespon nazev tematu kdyz uz neco pises
youtube?4qOvd1E_i7I

jaynee
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jaynee » 02 pro 2008 22:48

Hezký den ;) K wajrouově teorii o koupání ve studené vodě - já jsem raději pro teplou. Nevím jestli to mohu prohlásit za všechny ženy - asi ne, ale obecně se to tvrdí, že jsme citlivější na teplo. Za sebe mohu říct že já přímo extrémně :shock: a tak se otužování v rybníku raději vzdám.

Jakou spotřebu horké vody mám za den zatím netušim, ale zjistim a zahlasuju

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od agemoo » 03 pro 2008 09:51

OffTopic, presunuto vedle, nelze smazat
Naposledy upravil(a) agemoo dne 03 pro 2008 12:45, celkem upraveno 1 x.
SEM SE DA VLOZIT JAKEJKOLIV TEXT NEBO ODKAZ, KTERYM CHCETE SPAMOVAT VSECHNY A VSUDE KDE BUDETE NECO PSAT. JE TO DOBRE, ZE?:)

newerMore
mimozemský/á
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od newerMore » 03 pro 2008 10:41

agemoo píše:
wajrou píše:precti si alespon nazev tematu kdyz uz neco pises
zalozis tema "kolik uzitkove vody spotrebujete"? aby to bylo prehlednejsi?
nezaložím, jelikož témata zakládají lidé, kteří se o ně zajímají a vyjadřují se k nim... toho sis tu u ostatních už mohl všimnout... samozřejmě tvá témata jsou vyjímkou mezi kterými je zas vyjímkou jen konopí...
youtube?4qOvd1E_i7I

agemoo
nebeský/á
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od agemoo » 03 pro 2008 12:29

zrejme jsem vyjimecny clovek:)
tema uzitkove vody presunuto

lyn_x
nebeský/á

#20 Příspěvek od lyn_x » 04 pro 2008 13:50

Hezký den ;) K wajrouově teorii o koupání ve studené vodě - já jsem raději pro teplou. Nevím jestli to mohu prohlásit za všechny ženy - asi ne, ale obecně se to tvrdí, že jsme citlivější na teplo. Za sebe mohu říct že já přímo extrémně :shock: a tak se otužování v rybníku raději vzdám.

Jakou spotřebu horké vody mám za den zatím netušim, ale zjistim a zahlasuju
No bude tam ta sauna, ne? A potom šup do díry vysekaný v ledu.. ;)
Ale ne, neboj, to bydlení by mělo bejt přijatelný pro "normální" lidi, tedy i ty, co se nechtěj vydávat vysloveně cestou askeze.
Taky se musí počítat s tím, že tam třeba/snad budou časem děti, takže teplá voda určitě bude potřeba.

Odpovědět