Stehphen Wolfram: A new kind of Science

Sem by měly spadat asi všechny knihy týkající se elektroniky, strojařiny, výpočetní a řídící techniky a vývoje softwaru.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lyn_x
nebeský/á
Příspěvky: 715
Registrován: 19 čer 2008 18:37
Bydliště: La Ter'

Stehphen Wolfram: A new kind of Science

#1 Příspěvek od lyn_x » 20 pro 2013 17:45

Kniha známeho matematika a fyzika (m.j.) Stephena Wolframa, která si neklade za cíl nic menšího, než položit základy pro novou éru vědeckého bádání.
Představuje mj. fundamentální koncept neredukovatelnosti výpočtu, který má závažné důsledky pro dnešní vědu a nastiňuje existenci principiálních limitů teoretické exaktní vědy.

Celá kniha je k disposici také online. A to i ke stažení na více místech.

http://www.wolframscience.com/nksonline/toc.htmlUživatelský avatar
newerMore
mimozemský/á
Příspěvky: 811
Registrován: 19 čer 2008 19:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Stehphen Wolfram: A new kind of Science

#2 Příspěvek od newerMore » 20 zář 2017 05:47

Lol ;-) ta neredukovatelnost výpočtu... to to jako vědci potřebujou vysvětlovat takhle krkolomně? nestačí když se wajrou popadá za hlavu jak může věda vůbec dojít někam jinam než k experimentálnímu sežehnutí celé planety, když "větci" všechno rozpitvají occamovou břitvou a myslí si jak to mají vše pěkně zaškatulkováno včetně toho ve škatulce "nezaškatulkovatelné" (zatímco zdokumentovala úplně jiný vesmír, než ve kterém se dá žít... nespojitě rozkouskovaný a tragikomicky mrtvý jak v řeckém divadle)? :-D
youtube?4qOvd1E_i7I
"Logic will get you from A to Z; imagination will get you everywhere." ;-) (Logika tě dovede od A do Z; představivost tě dostane všude.) ~ Albert Einstein

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host